A Nepali Product: What is in your mind?

Mahabir Pun, chairman of National Innovation center, Nepal has requested to share if anyone has idea on branding a new Nepali Food. Stating in his facebook status, Mr Pun wrote-
नेपाली ब्रान्डको एक दुइ वटा खानेकुराहरु बनाएर स्वदेशी अथवा बिदेशी बजारमा व्यापारीकरण गर्न कसैलाई ईच्छा,आईडिया र जाँगर छ भने छलफलको लागि सम्पर्क गर्नु होस्. यो कुरामा बिदेशमा बस्ने नेपालीहरुले अथवा NRNA हरु ले पनि आईडिया ल्याउन सक्नु हुनेछ. मेरो फोन 9841592361 Email: nicnepal.mahabir@gmail.com

नेपालमा उत्पादन हुने कृषीजन्य उपजहरु जस्तै कोदो, फापर, उवा, गहुँ, जौ जस्ता बिशेष अन्नहरु र जुनार जस्ता फलफुलहरु प्रयोग गरेर अन्तराष्ट्रिय स्तरको कुनै पनि विशिष्ट प्रकारका Food Product हरु (नुडल, पास्ता आदि जस्ता) को बिकास र उत्पादन गर्न सक्यो भने देशको आर्थिक बिकासमा टेवा पुग्ने थियो. त्यसैले यस्ता खाद्य पदार्थहरु बनाउनको लागी Food Technology, Flavor, Taste, Odor, Preservatives लगायतको बिषयमा दखल र जाँगर भएका कोही नेपालीहरु हुनु हुन्छ भने सम्पर्क राख्न अनुरोध गर्दछौ. राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रले आबश्यक पर्ने आर्थिक तथा टेक्निकल सहयोग सके सम्म गर्नेछ I आजको यो आईडिया अमेरिकी प्याटेन्ट प्राप्त चालक विहिन जहाज तथा Computer- Based Mind Reading Device का आविष्कारक रुचित कुमार रेग्मी भाइले राखेको हो I आइडिया राम्रो छ तर काम हुनु पर्यो. लौ त नेपाली भाई बहिनीहरु दिमाग लगाउँ र जाँगर देखाउँ त!!!

A cooment by Mak Bahadur Pun –हाम्रो गाँउघर तिर भुईस्याउ को उत्पादन राम्रो हुन्छ। यसको उपयोग कसरि गर्न सकिन्छ होला ?
मलाई यस बाट चिनी बनाउन सकिन्छ होला जस्तो लाग्छ।कसैले परिक्षण गर्न चाहेमा मलाइ makpun95@gmail.com मा email वा Facebook मा Tex गर्नु होला।

If you have any idea, Please comment, or directly email to nicnepal.mahabir@gmail.com

 

Author: Mirmee Reporter-BN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *